Make your own free website on Tripod.com
ІнтерNетрі - Бібліотека - Загублені в Nетрях - Всевідо - Виднокрай - Чорноморський навігатор - Оголошення
 
КАМ'ЯНА БАБА В СУБОТОВІ

Більше як триста років поставив її там Богдан Хмельницький на лихо й страх панам-гнобителям. Колись там була велика площа, на тій площі Богдан Хмельницький з козаками судили пійманих панів і до кам'яної баби відрубували їм голови. Ворогів же і гнобителів у трудящих завжди було дуже багато, тому й панської крові пролилося там чимало. Але пани, як той бур'ян, множилися і росли на людське лихо. Богданові Хмельницькому не вдалося дотла викорчувати це отруйне зілля. Тому він і поставив кам'яну бабу на страх панам. Незвичайність цієї баби в тому, що вона протягом віків виділяла з себе пролиту панську кров. Порижіла польсько-шляхетська кров застерігала клятих панів і кликала людей знищувати своїх гнобителів.

Перед смертю Хмельницький казав людям берегти кам'яну бабу, щоб коли знову з'являться якісь недруги нашого народу, то щоб і їм повідрубували голови.

Особливо помітна була панська кров на кам'яній бабі в старі часи. Лише після Жовтневої революції, коливне стало панів, перестала виділятися шляхетська кров з кам'яної баби. Зараз замість крові там залишилися червонуваті плями. Так і простояла вона протягом довгих віків як грізне застереження гнобителям. Під час війни фашистські окупанти боялися цієї баби і наказали поліцаям закопати її. А коли прогнали фашистів, то знову люди відкопали цю стареньку кам'яну "бабусю" і поставили на те ж місце, де її колись поставив своїми руками Богдан Хмельницький.