Make your own free website on Tripod.com
ІнтерNетрі - Бібліотека - Загублені в Nетрях - Всевідо - Виднокрай - Чорноморський навігатор - Оголошення
 
СМЕРТЬ БОГДАНА І ОБОХ ЙОГО СИНЇВ

Богдан Хмельницький одружився з полькою. І було в них два сини. Старшого вбили, а молодший воював проти батька.

Якось, коли Богдан Хмельницький був у поході і саме розбив вщент польські війська, дружина надумала отруїти його, лиш тільки хай повернеться додому. Про це дізнався старший син і погрозився матері:

"Як приїде батько, усе розкажу!" За це слуги, з,польської шляхти, що були при матері, вкинули його в один із глибоких льохів на горі Муровенці. Коли ж він під катуваннями не відмовився від свого наміру викрити материну змову, то й убили його там. А в Муровенці було три льохи. Там, недалеко біля замку, росли три липи і під кожною був викопаний льох. В одному з них так і залишився прах старшого сина Хмельницького, в другому ж поховали самого гетьмана, коли той згодом помер. Після Богданової смерті менший син, якого не обрали гетьманом на батькове місце, підмовив турків і привів їх до Чигирина, щоб силою завоювати гетьманську булаву.

Знеможені довгими роками воєн, козаки не могли протистояти могутній багатотисячній турецькій армії. На чигиринській горі і розбили

загарбники наші війська. Тієї ж ночі послав Богдан з могили своєї гадюку і На чигиринську гору, щоб та вразила своїм смертоносним ядом проклятого сина. Вночі в гетьманськім шатрі гадюка,и умертвила запроданця. 1 поховали властолюбивого сина в третьому льосі під липами.