Make your own free website on Tripod.com
ІнтерNетрі - Бібліотека - Загублені в Nетрях - Всевідо - Виднокрай - Чорноморський навігатор - Оголошення
 
ПРО ІЛЛЮ-ШЕВЦЯ ТА ЗМІЯ

А як Ілля-швець та 12 шкур перервав!.. Цар оддав прожерти змієві свою дочку. Змій уподобав її і став жити з тею царівною. Та царівна пожила з тим змієм і якось просить в нього:

- В мого батька, - каже, - є два голуби такі й такі; чи не можна, я хтіла б їх достати.

Просить вона тих голубів, так просить:

- Достань мені од мого батька. А той змій, бачте, признався їй:

- Мене ніхто не звоює, окрім є на світі Ілля-швець, то той Ілля но мені страшний. Як він сидить у своїй хаті і шиє, то йде з нього пара, і за 12 верст видко стовп пари теї. Але от який він, а я його не боюся, він не піде зо мною битись, бо не знають, як його просити. Хіба б послали до нього 200 дітей, що по вісім літ кожне, тоді його впросили б.

Як достав змій тих два голуби, царівна списала все і про змія, і про того Іллю-шевця написала та прив'язала голубам своє письмо до ніг і пустила. Прилітають голуби до царя в двір, там їх угледіли і карту побачили, що висіла у голубів коло ніг, дивляться в карту, аж то царівна пише. Почитали й те, що вона писала за Їллю-шевця.

Робить цар, як йому дочка написала: послали дітей до Їллі. Ілля сидів у своїй хатині і як угледів, щодо нього діти рачкують та навколішки повзуть, то повернувсь до вікна, а шкури держав у руках, - 12 штук і тріснуло. Після того взяв він 300 пудів смоли і конопель 10 возів, обмотавсь, обсмоливсь і пішов туди, де змієві жертву давали.

Змій угледів та й каже Їллі:

- Будемо битись, чи будемо миритись? Ілля каже до нього:

- Будемо битись. І каже змієві:

- Прожирай мене.

Змій взяв його, а Ілля вже не боїться зубів та як вхватив його за язика, так змій і не може Іллю далі проглинути. Ілля й каже до змія:

- Що ж ти далі зі мною будеш робити, куди ти мене кинеш? Той змій став його ще сюди і туди, на всі боки крутить, а Ілля все його за язика чавить. Та змій мутушав їм, мутушав, кидав-кидав, то хоч Ілля і добре був засмолений, а все його в двох місцях пройняв той змій;
та далі не ковтнув. Так Ілля і задушив його.